Przejdź do treści
Strona główna » Szybka rekonwalescencja seniora

Szybka rekonwalescencja seniora

  • przez

Organizm często zmaga się z poważną chorobą lub urazem. Szybki powrót do zdrowia jest kluczowy dla jakości codziennego funkcjonowania, ale trudny i długotrwały, szczególnie dla osób starszych. Na szczęście ze wsparciem przychodzi tlenoterapia w komorze hiperbarycznej, która przyspiesza rekonwalescencję i powrót do zdrowia. Warto z niej skorzystać, tym bardziej, że Gabinet Tlenoterapii znajduje się teraz na wyciągnięcie ręki – w wołomińskiej Pływalni. 

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej – jak to działa?

Podczas zabiegu tlenoterapii pacjentowi podawany jest czysty tlen o stężeniu 93%, w warunkach podwyższonego ciśnienia 1,3 ATA (w komorze hiperbarycznej). W tych warunkach w organizmie zachodzą procesy, dzięki którym wzrasta 8 krotnie namnażanie komórek macierzystych. Sprawia to, iż organizm uzyskuje zdolność do samo regeneracji i doping tlenowy do walki z obciążeniami zdrowotnymi.

Rekonwalescencja po COVID-19

Tlenoterapia wspiera w powrocie do formy po COVID-19. Tlen odżywia organizm, dotleniając jego tkanki i wspomagając regenerację spowodowanych chorobą uszkodzeń. Dodatkowo tlenoterapia pomaga w polepszeniu pamięci i koncentracji często zaburzonych po COVID-19, niweluje uczucie zmęczenia, poprawia komfort snu i odpoczynku, a także pomaga złagodzić trudności z oddychaniem.

Rekonwalescencja po operacjach zdrowotnych

Tlenoterapia przyspiesza rekonwalescencję po operacjach. Gdy poddanie się operacji jest koniecznością, warto zadbać by powrót do zdrowia po zabiegu przebiegał szybko i sprawnie. Zapewni to tlenoterapia. Dodatkowa dawka tlenu poprawia krążenie krwi, nie dopuszcza do powstania infekcji, zapewnia szybszą regenerację i skraca czas rekonwalescencji.

Wzmocnienie organizmu po chemio- i radioterapii

Choroba nowotworowa to ogromne obciążenie dla organizmu. Wyczerpująca choroba, chemioterapia, radioterapia, a niekiedy jeszcze zabiegi operacyjne. Organizm potrzebuje wsparcia i dodatkowych sił do regeneracji. Otrzyma je dzięki tlenoterapii, która po pierwsze poprawi odporność, po drugie oczyści organizm z toksyn, a następnie wzmocni go i pomoże odbudować spustoszenia dokonane przez chorobę i leczenie.

Szybsza regeneracja – gojenie ran, oparzeń, odleżyn, złamań

Tlenoterapia nie tylko przyspiesza gojenie trudnych ran, ale także zmniejsza ból i obrzęk. Przyspiesza gojenie odleżyn, ran cukrzycowych, oparzeń, a także urazów, zwichnięć i złamań. Na zabiegi można przychodzić nawet w gipsie! Dzięki tlenoterapii w organizmie następuje namnażanie komórek macierzystych, które naprawiają uszkodzone tkanki. Dochodzi także do powstawania nowych naczyń krwionośnych. To wszystko sprawia, że urazy goją się szybciej, nie dochodzi do zakażeń, stany zapalne i obrzęki są złagodzone.

Powrót do formy po udarze, wylewie, zawale serca

Tlenoterapia pomaga w szybszym powrocie do formy po udarze, wylewie czy nawet zawale serca. Tlen hiperbaryczny zwiększa natlenienie mózgu, dzięki czemu komórki nerwowe zostają pobudzone i przywrócone zostaje ich prawidłowe funkcjonowanie. Budzą się do życia uśpione rejony mózgu. Tlenoterapia może zmniejszyć stopień uszkodzeń mózgu powstałych na skutek wylewów czy udarów i przyspieszyć rehabilitację, zmniejsza też obrzęk mózgu i redukuje stan zapalny.

Tlenoterapia ma zbawienne działanie na cały organizm. Przychodzi z pomocą gdy potrzebuje on dodatkowych sił i wsparcia. Dostarcza życiodajnego tlenu, który odżywia każdą komórkę ciała i umożliwia organizmowi szybszą rekonwalescencję i powrót do pełni sił.

Zobacz:

AKTYWNY SENIOR
WSKAZANIA DLA SENIORÓW